ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14907359
*
nr 1490 7359
Spegel
tygklädd, 1960-tal, 65x65 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2022
kl 20:42:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 17:37:10
1
1.000 kr
19/9 20:33:29
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1490 7359
Spegel
tygklädd, 1960-tal, 65x65 cm
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/9 17:37:10 | 1 | 1.000 kr |
| 19/9 20:33:29 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



